دانلود پروژه تاثیر پارامترهای ژئومکانیکی سنگ بر نرخ نفوذ مته حفاری (ROP)

عنوان پروژه: تاثیر پارامترهای ژئومکانیکی سنگ بر نرخ نفوذ مته حفاری (ROP)
زبان: فارسی
نوشتار: تایپی 
سال: ۱۳۹۴
تعداد صفحه: ۳۸
نوع فایل: Word + Pdf + PowerPoint

توضیحات: این پروژه بصورت فایل ورد آماده شده و کاملا قابل ویرایش است. همچنین در قالب استاندارد پایان نامه و با رعایت تمام نکات از جمله مقدمه، فهرست، صفحه بندی، بحث، نتیجه گیری، منابع و… تهیه شده است. پیشنهاد می شود چنانچه موضوع پروژه یا پایان نامه شما به این موضوع مرتبط است، حتما آنرا تهیه نمایید چراکه برای ترجمه و گردآوری این مطالب وقت زیادی صرف شده است. همچنین فایل ارائه پروژه در قالب پاورپوینت در این مجموعه قرار دارد.

به جرات می توان گفت مهم ترین پارامترهای موثر بر سرعت حفاری مشخصات مربوط به ماده سنگ و توده سنگ مورد حفاری است. توده سنگ به عنوان محیط مورد حفاری نقش بسیار اساسی در میزان سرعت حفاری، استهلاک مته و ماشین و  هزینه های کلی حفاری دارد. بنابراین شناخت محیط حفاری و خصوصیات توده سنگ برجا کمک بسیار زیادی به انتخاب نوع سیستم حفاری، تعیین تعداد ماشین آلات، ارزیابی توان تولید معدن و پیش بینی سرعت حفاری خواهد کرد. در این تحقیق سعی شده کلیه منابع معتبر، به دقت از نظر رفتارشناسی توده سنگ در حین حفاری و نیز اهمیت و تاثیر هر یک از پارامتر ها مورد بررسی دقیق قرار گیرند.

مجموعا می توان مهم ترین و کلی ترین پارامتر های فیزیکی و مکانیکی موثر بر سرعت حفاری را در سه خانواده اصلی زیر طبقه بندی کرد ( شکل زیر).

تاثیر پارامتر ژئومکانیکی سنگ بر نرخ نفوذ مته حفاری

تاثیر توأم کلیه پارامتر های فوق و نیز درجه اهمیت مختلف هر یک از آنها در سرعت حفاری، مسئله بررسی و بهینه سازی حفاری را بسیار دشوار و پیچیده می سازد. چنان چه از طبقه بندی فوق نیز پیداست، در حفاری تعداد پارامترهای مهم مربوطه به ماده سنگ بیشتر بوده و لذا ماده سنگ از اهمیت بیشتری نسبت به توده سنگ برخوردار است. در این تحقیق، از آنجایی که هدف بررسی قابلیت حفاری و نفوذ پذیری ماده سنگ و ارائه سیستم طبقه بندی مربوط در این زمینه است لذا از بررسی پارامتر های مربوط به مشخصات ساختاری توده سنگ اجتناب شده و تنها به بررسی پارامتر های مربوط به مشخصات فیزیکی و مکانیکی ماده سنگ پرداخته شده است.

فهرست مطالب این پروژه به شرح ذیل است:

۱- مقدمه

۲- مشخصات فیزیکی و کانی شناسی سنگ ها

۲-۱- چگالی

۲-۲- بافت

۲-۲-۱- ضریب بافت

۲-۳- درجه سیمان شدن و نوع ماتریکس

۲-۴- تخلخل

۳- مشخصات مکانیکی سنگ ها

۳-۱- مقاومت فشاری تک محوری

۳-۲- مقاومت کشش

۳-۳- سختی

۳-۴- سایندگی

۳-۴-۱- فاکتور سایش شمیازک

۳-۵- خواص الاستیسیته و پلاستیسیته

۴- بحث و نتیجه گیری

۵- پیشنهادات

۶- منابع و مراجع

به منظور اطمینان از کیفیت فایل، بخشی از پروژه برای دانلود قرار گرفته است.

 

5 پاسخ
 1. م ز
  م ز says:

  سلام علیکم

  یک پیشنهاد:
  تهیه فیلم از کلاس های درس اساتید مطرح نفتی
  همانند تارنمای مکتب خونه

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید در گفت و گو ها شرکت کنید؟
راحت باشید، دیدگاه خود را درج کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *